polski english


Witamy na stronie firmy TAXUS.

Jesteśmy rodzinną firmą ogrodniczą prowadzoną od trzech pokoleń, założoną w 1938 r. przez Bolesława Wituszyńskiego, znanego w Polsce i za granicą producenta i hodowcę róż oraz krzewów ozdobnych, twórcę czterech odmian róż o nazwach: Kutno, Marylka, Kopernik, Leszek i odmiany cisa pośredniego o nazwie Krzysztof.Kontynuatorką różanej tradycji rodzinnej była córka Bolesława, Maria Wituszyńska, która zajmowała się również działalnością społeczną.

Obecnie, firma zarządzana przez następne pokolenie, zmieniła profil z produkcyjnego na usługowy, dostosowując sie do wymagań nowoczesnego rynku. Wiosną, latem i jesienią zajmujemy się kompleksową organizacją i konserwacją terenów zieleni (ogrody, trawniki, zieleń miejska itp.), rekultywujemy tereny przemysłowe, a w sezonie zimowym w naszej ofercie pojawiły sie usługi odśnieżania dróg, parkingów, placów i dachów.

Wszystkie usługi wykonujemy przy użyciu profesjonalnego, specjalistycznego sprzętu. Nieustannie poszerzamy naszą wiedzę i usługi o najnowsze technologie.

Zapraszamy do współpracy.